مشاوره حقوقی

بنگاههای اقتصادی همواره با ریسکهای حقوقی متعددی مواجه هستند که گاهی باعث ضرر و زیان و آسیبهای جدی به کسب و کار آن بنگاه می‌شود. اشتباه قراردادی، تنظیم نکردن روابط استخدامی به نحو اصولی، ساختار سهامداری اشتباه و عدم رعایت تشریفات قانونی، اشتباه در صدور یا دریافت اسناد تجاری از جمله سفته و چک، ناآشنایی با تکالیف مالیاتی و تأمین اجتماعی و اشتباهات متعدد حقوقی دیگر موجب مشکلات ریز و درشت برای بنگاههای اقتصادی و نهادهای تجاری می‌شود.

 • چرا باید از خدمات مشاور حقوقی در مجموعه خود استفاده کنیم ؟

  چرا باید از خدمات مشاور حقوقی در مجموعه خود استفاده کنیم ؟

  شرکت ها به عنوان مهمترین و فعالترین ساختار کارآفرینی در کشور در معرض ابهامات و مشکلات حقوقی فراوانی قرار دارند و برای دستیابی به رهنمودها و راه حل های موثر برای کاهش ریسک و جلوگیری از جرائم و سایر آسیب های متفاوت، نیازمند دریافت مشاوره های تخصصی در زمینه های مختلف از جمله حقوق شرکت ها ، تنظیم قراردادهای مرتبط با امور شرکت ، قرارداد استخدام پرسنل ، حقوق مالیاتی، حقوق بیمه تأمین اجتماعی، مسائل مربوط به قوانین کار، امور مربوط به اسناد تجاری ، حقوق تجارت الکترونیکی و مالکیت فکری از مهمترین مواردی هستند که یک مشاور حقوقی با تسلط و تخصص خود نقش موثری در توسعه و پیشرفت یک بنگاه اقتصادی خواهد داشت از همین جهت مشاوره حقوقی توسط متخصصان کارآزموده ابزار نیکویی در اختیار مدیران است تا این خطرات را تا حدود زیادی پوشش دهند و با آسودگی خاطر بیشتر به فعالیت خود بپزدازند.

 • دادبانان با بهره بردن از اساتید مطرح حقوق کسب و کار و وکلای مجرب و کارآزموده به روش های زیر به اهالی کسب و کار خدمات مشاوره ارائه می‌دهد:

  دادبانان با بهره بردن از اساتید مطرح حقوق کسب و کار و وکلای مجرب و کارآزموده به روش های زیر به اهالی کسب و کار خدمات مشاوره ارائه می‌دهد:

  1) مشاوره موردی: بسیاری از کسانی که با مشکلات حقوقی یا دعاوی تجاری مواجه میشوند به صورت حضوری و در دفتر دادبانان به نشانی تهران، خیابان شهید کلاهدوز، بین دیباجی و یارمحمدی، کوچه حافظ، پلاک 1، طبقه 2، واحد 3 یا از طریق مجازی با تعیین وقت قبلی از طریق شماره تلفن 22580137 اقدام میکنند.
  2) مشاوره دورهای: برخی شرکتها و نهادها تجاری به صورت مستمر از خدمات مشاوره دادبانان بهره میبرند. به این منظور پس از برگزاری جلسه مشاوره موردی و ارزیابی نوع و میزان فعالیت و نیازهای حقوقی خدمات پذیر، از طریق انعقاد قرارداد، به ارائه خدمات مشاورهای به صورت مستمر میپردازد.

 • فواید استفاده از مشاوره دوره ای

  فواید استفاده از مشاوره دوره ای

  مشاوره دورهای مزایای متعددی برای خدمات پذیران دارد؛ از جمله آنکه آشنایی مستمر مشاورین دادبانان با فعالیتهای اقتصادی خدمات پذیر باعث ارائه خدمات مشاوره دقیقتر به خدمات پذیر می‌شود؛ با توجه به قرارداد مشاوره مستمر، دسترسی به مشاور یا مشاورین دادبانان سریع و پاسخگویی در زمان مناسب با نیاز خدماتپذیران انجام می‌شود. همچنین بر خلاف مشاوره موردی که یک مشاور به ارائه خدمات مشاوره میپردازد، در مشاوره مستمر، مشاور رابط، مسائل هر حوزه را با متخصص مربوط به خود در دادبانان مطرح نموده و کاملترین راهکار ممکن را ارائه میدهد. به همین خاطر در قراردادهای مشاوره دورهای علاوه بر مشاور رابط، مشاور پشتیبان نیز معرفی می‌شود.

 • عارضه یابی حقوقی

  عارضه یابی حقوقی

  در کنار خدمات مشاوره حقوقی پیش گفته، یکی از خدمات ویژه دادبانان، طرح عارضه یابی حقوقی بنگاه‌های اقتصادی است؛ به این معنا که مشاوران دادبانان با حضور در شرکت خدماتپذیر و با بررسی فرآیندهای حقوقی شرکت، مصاحبه با مدیران و کارشناسان شرکت و تکمیل چک لیست‌های تخصصی تنظیم شده، نسبت به شناسایی مشکلات و نواقص حقوقی شرکت اقدام و در نهایت راه حل‌های اصلاحی ارائه میدهند. تنظیم آییننامه‌های مورد نیاز شرکت از جمله آیین نامه معاملات و تدوین نمونه قراردادهای استاندارد برای هر شرکت و اسناد و فرم‌های استاندارد و چک لیستهای مورد نیاز و طراحی فرآیند تنظیم قراردادها، بخشی از پروژه عارضه یابی برای خدمات پذیران است. مدت پروژه عارضه یابی با توجه به حجم فعالیت و مسائل شرکت متقاضی، بین یک تا شش ماه زمان میبرد.